Terugblik

Uitstapje Zuiderzeemuseum 2019

Op 18 september stonden bij de Van Lanschot Toren 2 luxe autobussen klaar om uiteindelijk 107 deelnemers te vervoeren naar Hoorn. Vanwege het vroege tijdstip van vertrek (08.30 uur) had de organisatie gezorgd voor lunchpakketten aan boord. Een van de twee bussen maakte een tussenstop in Breukelen om ook daar deelnemers op te pikken. In Hoorn aangekomen werd bij het stoomtrein museum een authentieke stoomtrein genomen naar Medemblik. In de trein konden we genieten van koffie/thee met gebak. In Medemblik aangekomen stonden de bussen weer  klaar om ons naar Hauwert te vervoeren. In deze plaats kregen we een uitstekende lunch aangeboden in Robacher’s watermolen, stammend uit het jaar 1700. Daarna werden we naar onze eindbestemming gebracht, het openlucht Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. In dat museum worden alle facetten van het leven rondom de Zuiderzee in de periode 1850-1950 in beeld gebracht. Zowel de woningen, de interieurs als de oude ambachten werden bewonderd. Omstreeks 17.00 uur werden de deelnemers met het veerpont van het Zuiderzeemuseum naar de parkeerplaats gelegen aan de dijk Lelystad-Enkhuizen vervoerd, waarna om 17.30 weer huiswaarts (Breukelen en ‘s-Hertogenbosch) werd gekeerd. Tijdens de terugreis werden de deelnemers nog op pinda’s en chips getrakteerd. Als langzamerhand te doen gebruikelijk waren de weergoden ons goed gezind, want met name tijdens het bezoek aan het openlucht museum was het stralend weer.

Met dank aan de organisatie die ook dit jaar in handen was van Ineke Doomernik en John van Berkum.